“YOU” Dizisindeki Gibi Saplantılı Aşıklara Dikkat!

8048 Okunma

 Netflix farkıyla yayınlanan son zamanların gerilimi bol ama bir o kadar da heyecanlı ve sürükleyici dizisi “You”yu masaya yatırıp; bölüp, çarpıp ve en sonunda da toplayacağım. Diyorlar kiİ bu diziyi izledikten sonra paranoyak insanların sayısı dünya genelinde artmaya başlamış (şakaydı ama gerçek olabilir). Gossip Girl ve Aşk-ı Memnu dizisi sayesinde artık aynı entrikalar tekrarlayan diziler bize enteresan gelmiyor. Yapımcı ve senaristlerden daha uçuk kaçık hikayeler bekliyoruz. İstek ve dileklerimi de belirttikten sonra dizinin konusuna geçebiliriz. 

 Gossip Girl dizisinde Dan karakterine hayat veren ve kalbimde farklı bir yer edinen Penn Badgley’yi bu sefer “You” dizinde süper ötesi bir psikopat olarak görüyoruz. Geçen sene Psikoloji son sınıftaydım ve “Relationship an Families” (İlişkiler ve Aileler) adında bir ders almıştım. Bence bu kadar zaman içinde aldığım en keyifli dersti. Sternberg’in aşkın üçgen kuramı en çok dikkatimi çeken konusuydu. Eğer ilişkiniz yakınlık, bağlılık ve tutkuyu dengeli bir şekilde içeriyorsa mükemmel aşkı yakalamış oluyorsunuz. Diğer taraftan tutkuyu abartanlar genelde romantik ilişki kulvarında yer alıyor ve bu durum ilerledikçe tek taraflı dediğimiz platonik aşka bürünüyor. Zincileme gelişen durumlar sonucunda da sağlıksız bir ilişkiyle karşılaşabiliyoruz. Kısacası saplantılı ve takıntılı bir aşıkla karşı karşıya kalıyoruz çünkü işin içine aşırı kıskançlık giriyor.

Makalenin devamını okumak için Mart 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz