2019 TIME 100 kapaklarında Pari Dukovic imzası

3092 Okunma

 Fotoğrafa gönül veren ve sanat eğitimini ABD’de sürdüren Pari Dukoviç, mesleğinde başarılara imza atarak ilerliyor. Dukovic, en son “2019 TIME 100” sayısının kapak fotoğraflarını çekerek kariyerine önemli bir artı ekledi.
 Genç sanatçı, bu önemli projede yer alacak ünlülerin portrelerini çekmek için stüdyoya girdiğinde araştırmasını çok iyi yapmıştı. Çünkü 29 Nisan sayısının kapağında onurlandırılacak ünlü simaların her biriyle bağlantı kurup onları tanımanın, belli bir konunun özünü bir portrede yakalamanın en önemli yöntemi olduğunu biliyordu.
 Örneğin Dukovic, araştırmasını yaparken aktör Sandra Oh’un baleyi sevdiğini öğrendiği için Los Angeles’ta çekim yapmaya başlamadan önce onun disiplinli biri olduğundan emindi. Washington’da Demokrat Parti’nin önde gelen liderlerinden Nancy Pelosi’nin fotoğraf çekiminde, bu kez Ekümenik Patrik Bartholomeos’un çevreci çalışmalarını gündeme getirerek sıcak bir iletişim sağladı.
 Tüm bu detaylar, ödüllü fotoğrafçının sanatını nasıl titizlikle icra ettiğinin göstergesi. Dukoviç, “Çekimlere odaklanırken, hem konuyu besleyen hem de insanların enerjilerini görsele yansıtacak bir yaklaşım bulmak istiyorum” diyor. Genç sanatçı, 2019 TIME 100’e kapak olan Oh, Pelosi, Mohamed Salah, Taylor Swift, Gayle King ve Dwayne Johnson gibi ünlülerin portrelerini çekerken, bu enerji sayesinde özü yakaladığını belirtiyor.

Makalenin devamını okuma için Haziran 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz