2020’den armağan: İman, Ümit ve Sevgi

1273 Okunma
Bambaşka bir yıl oldu 2020, daha önce hiç görmediğimiz türden…
 İnsanlığın en büyük sınavını verdiği, büyük hesaplaşmaların yaşandığı bir yıl!
 Geçen sene Yeni Yıl’a girerken “Dünya sahnesinde birçok olumsuzluklara sebebiyet verdi insanlık bu yıl. Seneye değişiklik bekliyor muyuz? Ancak mutlu insanlarla dolarsa dünya, bütün işler değişir beş dakikada” demişiz.
 Peki bu yılı mutlu geçirebilen var mı acaba dünya üzerinde? Hele bu kadar olumsuzluk varken… Acı, gözyaşı, yoksulluk, felaketler, savaşlar, hak ihlalleri, kısaca mutsuzluğa neden olacak her şey…
 Tüm bu olumsuzluklar, hepimizin hayatında bir sınav aslında. Bizler, okullardaki ders sınavlarına, geleceğimize yön vereceğini düşündüğümüz o büyük sınavlara hazırlanmak için her türlü çabayı harcıyor, ancak gerçek sınavları hiçbir zaman dikkate almıyoruz ne yazık ki. İşte, 2020 yılında yaşadıklarımız gerçek bir sınavdı. Mutsuz olduk, büyük acılar çektik. Olanı biteni sorguladık. Ölümcül bir hastalık taçlandırdı hayatımızı. Tüm bir yılımıza mal oldu, hâlâ dünyayı saran salgının ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Kafkaslar’da tekrar bir savaş yaşandı ve savaşın tarafları kaybetti, binlerce yarınını toprağa vererek. Hak ihlalleri, hastalıklar, yoksulluk ve daha onlarcası girdi yaşamımıza. Adeta ümitsiz kaldık.
 Bu kadar felaketi yaşamışken ve yaşamaya da devam ederken Yeni Yıl kutlaması yapmanın doğru olup olmadığı sorgulanıyor ama her zamanki abartılarımızı sorgulamayı düşünen çıkmıyor, nedense…
...

Makalenin devamını dijital ve basılı dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz