Arkas Sanat Urla, randevulu ziyarete açıldı

1371 Okunma
 Arkas Holding, İzmir’de üçüncü sanat merkezini açtı. Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’ın sanata ve koleksiyonculuğa duyduğu ilgi doğrultusunda oluşan Arkas Koleksiyonu’ndan eserler, Arkas Sanat Urla’da da sergilenmeye başlandı. 1 Eylül’de randevulu ziyarete açılan sanat merkezinde resim ve heykel sanatının önemli temsilcilerinin eserleri, zırhlar, miğferler ve halılar yer alıyor. Yapımında doğal taş tercih edilen ve mimarisi ile de büyük beğeni toplayan Arkas Sanat Urla, Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri’nde de mansiyon sahibi.
 Arkas Koleksiyonu, farklı dönemlere ışık tutan resim, heykel, halı, zırh, cam obje gibi yerli ve yabancı sanatçıların eserlerinden oluşan, pek çok farklı sanat ve zanaat alanını barındıran, kapsamlı bir koleksiyon olarak uluslararası boyutta da dikkat çekiyor. Koleksiyondaki eserler, Arkas Sanat Merkezi’nde gerçekleşen pek çok serginin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında önemli müzelerde dönemsel olarak sergileniyor. Arkas Sanat Urla’da, odaklandığı konu itibariyle Türkiye’de tek olan Arkas Koleksiyonu’nda yer alan her bir eserin, kendi özelliğine göre belirlenmiş müze standartlarında korunarak gelecek nesillere aktarılması ve sanatseverlerle paylaşılması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda sanatın, hayatın bir parçası haline getirilip geniş kitlelere ulaştırılması tutkusuyla 2011’de açılan Arkas Sanat Merkezi ve 2012’de açılan Arkas Deniz Tarihi Merkezi’nden sonra şimdi de Arkas Sanat Urla, Eylül 2020’de ziyarete açıldı.
 Gerekli hijyen ve kamu sağlığı tedbirleri alınarak ziyarete açılan Arkas Sanat Urla’yı pandemi nedeniyle eş zamanlı olarak sınırlı sayıda ziyaretçi gezebiliyor. Bu sebeple ziyaret öncesinde 0 (232) 761 04 80 nolu telefondan rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Arkas Sanat Urla Salı ve Perşembe günleri 10.00-17.00 arasında ziyarete açık.
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz