Bill Gates’e göre iklim değişikliği yüzünden ölümler beş kat artacak

1766 Okunma
 İklim değişikliği bugünkü şiddetinden ve uzun vadeli sonuçlarından dolayı insan hayatını riske atan en önemli küresel sorunlardan biri. Atmosferdeki sıcaklık artışıyla kendini gösteren iklim değişikliğinin en sık görülen etkileri; okyanusların ısınması, buzulların erimesi, deniz seviyesindeki yükselme, olağan dışı doğa olaylarındaki artış ve benzeri gelişmelerdir. Son yıllarda sık sık meydana gelen sel felaketleri, kasırgalar ve hortum olayları da bu olağanüstü doğa olaylarından bazıları.
 BILL GATES YAPAY ET TÜKETİMİNİ GÜNDEME GETİRDİ
Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates, iklim değişikliği ile mücadeleye yönelik “İklim Felaketi Nasıl Önlenir” adlı kitabının reklamını yaparken “gıdanın geleceği” olarak nitelendirdiği yapay et tüketimini yeniden gündeme getirdi. Gates, ineklerin çıkardığı gazın, küresel ısınmadaki payı konusunda ve bunun dünyadaki en önemli sorunlardan biri olduğuna dair uyarılarını tekrarlayarak, zengin ülkelere büyükbaş hayvan yetiştiriciliğini bırakmaları için çağrıda bulundu.
 Ayrıca BBC muhabiri Justin Rowlatt’in Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi’nde gerçekleştirdiği online söyleşide, Bill Gates, Covid-19 salgınından kurtulmanın, iklim değişikliğine kıyasla “çok daha kolay olduğunu” savundu. Gates, “İklim değişikliğini çözmek insanlığın başardığı en muhteşem şey olacak” dedi.
...
Makalenin devamını dijital ve basılı dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz