Coronavirüs buralara uğramadı

531 Okunma
Coronavirüsten en fazla etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’nın kuzeyindeki Piedmont bölgesinde bulunan Montaldo Torinese kasabasına salgının ulaşmaması şaşırttı. Halk, kasabadaki bir kuyuda bulunan “mucizevi suların” etkisi olduğuna inanıyor. 720 kişinin yaşadığı kasabadaki kuyuda bulunan suyun, 1800 yılında bölgede kamp kuran Napolyon Bonapart’ın askerlerini zatürreden kurtardığı nesilden nesile aktarılmış. Avusturya güçleriyle karşılaşan Napolyon’un Marengo’daki savaşı kazandığı da biliniyor.
 The Guardian’da yer alan haberde hikaye şöyla anlatılıyor: Efsaneye göre zatürre olan Napolyon’un generalleri bu kuyunun suyu sayesinde iyileşti. Günümüzde kuyu kapalı olup sadece tarlaları sulamak için kullanılıyor, yani içilmiyor.
 Ancak Belediye Başkanı Gaiotti’ye göre virüse rastlanmamasının nedeni, kasabanın temiz havası, sağlıklı yaşam tarzı ve salgının başından beri alınan önlemler.
 Belediye Başkanı, bölgede sanayi olmadığını ve en başından beri insanların posta kutularına salgına karşı nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlatan, elleri yıkamak, doğrudan temastan kaçınmak gibi uyarılar bırakmış ve tüm ailelere maske dağıtılmış. Montaldo Torinese, binlerce vakanın tespit edildiği bölgesel başkent Torino’dan 19 kilometre uzaklıkta. Piedmont ise İtalya’da salgından en çok etkilenen dördüncü bölge durumunda.

 ANTARKTİKA’YA UĞRAMADI
 
Dört bin kişinin yaşadığı Antarktika, soğuk havada yaşama şansı daha fazla bulan Coronavirüs’ün uğramadığı tek kıta. şu anda tek görülmediği yer Antarktika… Halk, Çin’de ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra altı kıtaya yayılan virüsün nasıl bir şey olduğunu uzaktan takip edip anlamaya çalışıyor.
...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz