İstanbul’un binbir yüzü Beyoğlu’nda sergilendi

415 Okunma
 Fotogen Fotoğraf Sanatı Derneği, İstanbul’u konu alan bir proje daha gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay başında Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde düzenlenen sergide, Fotogen üyesi 32 fotoğrafçının İstanbul’un farklı ve az bilinen konularını, unsurlarını, zenginliklerini üç yıl boyunca fotoğraflamasıyla ortaya çıkan kareler yer aldı. 32 farklı İstanbul’u gözler öne seren proje fotoğraflarının tamamına, Bir Başka İstanbul isimli fotoğraf albümünde yer verildi.
 Başarılı fotoğrafçı Masis Üşenmez ise bu anlamlı sergiye “İstanbul’da Yalnızlık” serisi ile katılım gösterdi.
 Serginin -aynı konu başlıklarında başka fotoğrafların yer aldığı- ikinci bölümü ise 16 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Tünel Meydanı’nda sergilenmeye başlandı.
 Fotogen Fotoğraf Sanatı Derneği, tüm projelerini İstanbul başlığı altında gerçekleştirmelerinin sebebini şöyle açıklıyor:
 “Bunun sebebi sadece İstanbul’da yaşıyor olmamız değil, İstanbul’un kendini yavaş yavaş açığa vuran büyüsüne, gizemine ve çekiciliğine kapılmış olmamız da oldu aynı zamanda. İstanbul’un taşı toprağı gerçekten altın mı tartışılır ama, fotoğrafçılar için altın kıymetinde olduğu kesin bize göre…”

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz