Keyifli Bir Yolculuğun Hikayesi

4424 Okunma
Altı yıldır birlikte olan Arat ve Eve Saadetyan, bir ay öncesine kadar normal bir hayat sürüyorlardı. Bir ay önce radikal bir karar alan çift sevdikleri her şeyi geride bırakarak kendilerini yollara ve kadere teslim etti. İstanbul’dan yola çıkıp önce Ermenistan’a giden ve oradan Tahran’a geçen çiftin rotasında Hindistan da var. Devamına ise sonra karar verecekler. Arat ve Ece’yle bu yolculuğa nasıl hazırlandıklarını, neler yaşadıklarını ve gelecek için planlarını konuştuk.
Yolculuğa ne zaman başladınız? Hangi ülkelere gitmeyi planlıyorsunuz?
Arat Saadetyan: 10 Ekim’de yola çıktık. Trabzon, oradan Artvin, Gürcistan-Batum’da iki gün, ardından Ermenistan… Kapıdan 21 günlük vize alıp daha sonra 10 gün daha uzattık. 20 gün Yerevan’da, 10 günü Gümrü, Stepanakert, Goris, Kapan ve Megri yolunda geçirdik ve şimdi de İran Tebriz’deyiz. İran Türkiye’ye vize uygulamıyor, üç ay kalabilirsiniz diyor. Sanırım bir ay buralardayız, buradan Hindistan’a gitmeyi düşünüyoruz ama soluğu Arjantin’de ya da Küba’da da alabiliriz. Rüzgara bıraktık. Göreceğiz.

Makalenin devamını okumak için Şubat 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz