Koronavirüs biyolojik savaşın habercisi mi ?

1815 Okunma
 Covid-19 pandemisinin devam ettiği bu günlerde ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından elde edilen ve dünya gündemine bomba gibi düşen belgeler şaşkınlık yarattı. Bu belgelere göre Çinli bilim insanları 2015 yılından beri koronavirüs de dahil olmak üzere çeşitli biyolojik ve genetik silahların kullanıldığı “Üçüncü Dünya Savaşı” için hazırlanıyor. Biyolojik silahların “zaferin temel silahı” olacaklarının altı çizilerek bunların “düşmanın sağlık sistemini çökertmeye” yarayacağı belirtiliyor. Pekin’in 2015 gibi erken bir tarihte SARS virüsünün askeri potansiyeli olduğunu düşündüğüne dair bu kanıtlar, Covid-19 pandemisine neden olan virüsün bir Çin laboratuvarından sızdırılmış olabileceğine dair endişelerin de yeniden gün yüzüne çıkmasına neden oldu.
 “SİLAH YAPIMI İÇİN HASTALIKLAR MANİPÜLE EDİLİYOR”
The Australian gazetesinin haberine göre, Halk Kurtuluş Ordusu bilim adamları ve sağlık görevlilerinin hazırladığı dosya, hastalıkların “daha önce hiç görülmemiş bir şekilde” silah yapmak için manipüle edilmesinden bahsediyor. Belgeyi hazırlayanlar, kimyasal ve nükleer olan Birinci ve İkinci Dünya Savaşları’nın aksine, üçüncü bir dünya savaşının “biyolojik” olacağı konusunda ısrarcı.
 BİYOLOJİK SİLAHLAR İÇİN İDEAL KOŞULLAR ANLATILIYOR
İddiaya göre belge ayrıca bir biyolojik silahı kullanarak olabilecek en fazla hasara neden olmak için ideal koşulları anlatıyor. Belgede bu tür saldırıların havanın açık olduğu bir günde yapılmaması gerektiğini, çünkü yoğun güneş ışığının patojenlere zarar verebileceğini, yağmur veya karın ise aerosol parçacıklarını etkileyebileceğini söylüyor. Ancak bunun yerine gece veya şafak vakti, alacakaranlıkta veya bulutlu havalarda, sabit bir rüzgâr yönü ile aerosolün hedef alana ulaşmasının etkili olacağının altı çiziliyor.
 ...
Makalenin devamını dijital ve basılı dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz