Maral Müzik ve Dans Topluluğu 40 yaşını baloyla kutladı

2826 Okunma
 Maral Müzik ve Dans Topluluğu’nun 40. Kuruluş Yıldönümü 11 Mayıs Cumartesi akşamı bir baloyla kutlandı. Taksim InterContinental Oteli salonunda gerçekleşen etkinliğe Ermenistanlı ünlü şarkıcı Gabi Galoyan davet edilmişti. Geceye, Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan ve Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Ruhani Kurul Başkanı Episkopos Sahak Maşalyan, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ermenistan Daimi Temsilcisi Sahak Sargsyan, Şişli Belediye Meclisi üyelerinden Vasken Barın ve Selina Doğan, vakıf ve kurumların yöneticileri, İstanbul azınlık basınının temsilcileri, dans topluluğunun eski ve yeni üyelerinin de yer aldığı kalabalık bir topluluk katıldı.
 Maral Müzik ve Dans Topluluğu’nun kuruluşundan günümüze kadar uzanan yolculuğunu aktaran barkovizyon gösteriminin ardından Müteveffa Patrik Mesrob Mutafyan’ın Vakıflıköy’de yaptığı konuşmanın konuklarla paylaşılması davetlileri duygulandırdı.
 Açılış konuşmasını gerçekleştiren Maral Müzik ve Dans Topluluğu’nun genç üyelerinden Edgar İkidyan, Maral ailesinin bir parçası olduğu için gurur duyduğunu belirterek, bu sayede sağlam arkadaşlıklar edindiğini söyledi. Bir konuşma yapan 40. Yıl Organizasyon Heyeti Başkanı Dikran Dülgeryan da pırıl pırıl gençlerden oluşan dans topluluğunun, çalışmalarını büyük bir uyum içerisinde sürdürdüğünü belirterek, 31 Mayıs tarihinde Bulgaristan Plovdiv’de sahne alacaklarının müjdesini verdi.

                                  

HRAÇYA OHANYAN İMZALI TEŞEKKÜR PLAKETLERİ
 Konuşmaların ardından 40 yıl boyunca maddi-manevi desteklerini esirgemeyen hayırseverler; Aret-Monik Ergan, Bedros Şirinoğlu, İrma Polat, Selma İskenderöz, Hayk Arslanyan, Dikran Gülmezgil, İskender Şahingöz, Yetkin Berberoğlu, Murad Canoğlu, Gazaros Unan, Arman Fikri ve Vasken Barın, plaketlerini almak üzere sahneye davet edildi. Geceye katılamayan isimlerin plaketleri, onları temsilen salonda bulunan yakınlarına verildi. Ermenistan’da yaptırılan sanatçı Hraçya Ohanyan imzalı, ahşap oyma plaketlerin zarafeti dikkat çekti.
 Yıllardan beri sayfalarında Maral Müzik ve Dans Topluluğu’na geniş yer ayıran azınlık basınının temsilcileri de unutulmamıştı. Verdikleri destekten dolayı Marmara Gazetesi Başyazarı Rober Haddeciyan, Jamanak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ara Koçunyan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, Paros Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mayda Saris ve Luys Dergisi sahibi Aram Kuran’a da teşekkür plaketleri verildi.
 Emman ve Sarven Çiçek kardeşlerin DJ’liğini üstlendikleri gece, Ermenistan’ın sevilen sanatçısı Gabi Galoyan’ın harika sahne performansıyla renklendi. Repertuvarında Sayat Nova, Kusan Şeram gibi değerlerin eserlerine de yer veren sanatçı, geceye özel olarak hazırladığı geniş repertuarıyla herkesten tam not aldı. Maral Müzik ve Dans Topluluğu üyeleri de sanatçıya dans gösterileriyle eşlik etti. Gece geç saatlerde sahneye gelen 40. Yıl pastasını, Maral’ın yöneticileri Garbisİris Çapkan, Esayan Okulu Derneği Başkanı Maryam Drameryan ve Maral dansçıları, coşku içinde kestiler.

Haziran 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz