Melekler, Saint Antoine Kilisesi’nde buluştu

564 Okunma
 Saint Antoine Kilisesi’nde gerçekleşen “Angel” sergisinin açılışından önce 16 Aralık’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Serginin proje yönetimini ve küratörlüğünü üstlenen Ayşe Pınar Akalın önderliğinde toplam 14 sanatçının katılımıyla oluşturulan sergide birbirinden ilginç eserler dikkat çekiyor.
 Basın toplantısına katılan Ayşe Pınar Akalın ve eserleri sergilenen sanatçılar, serginin oluşum sürecini ve eserlerin içeriğini anlattılar.
 Katılımcılar arasında bulunan Beyoğlu’nun eski belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan da “Angel” sergisi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.
 Spiritüel bir değere de sahip olan serginin en önemli ayrıntılarından biri; Türkiye, Amerika, Güney Afrika, İtalya ve İran gibi birçok ülkeden sanatçının bir araya gelmesiyle kolektif bir işin ortaya çıkarılmış olması. Kozmopolit bir yapıya sahip olan sergiye katılan sanatçıların isimleri şöyle: Bilge Alkor, Sinan   Polvan, Ergin İnan, Lithian Ricci, Luca Pignatelli, Mehmet Sinan Kuran, Pınar Yoldaş, Yuval Avital, Güvenç Özel, Mehrnoush Esmaeilpour, Kimathi Mafafo, Shirin Abedinirad, Jake Michael Singer, Lulian Pişta.
 Heykel, projeksiyon, resim gibi alanlardaki sanat ürünleri bu sergide beğeniye sunulmuş. Melek figürü, birçok alanda birçok perspektifle yorumlanmış.   Sergide dikkat çeken çalışmalardan bahsetmek gerekirse; Mehmet Sinan Kuran’ın barış, bütünlük ve ötekileştirilmeye karşı bir düşünceyle hazırladığı çalışmaları ve İranlı kadın sanatçı, mimar ve aynı zamanda kadına şiddet çalışmalarının destekçisi Mehrnoush Esmaeilpour’un heykellerinde melek fügürünü kadın olarak tasvir etmiş olması ilgi çekici.

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz