Nevra Serezli: Biz tiyatrocular alkışlanmak için yaşıyoruz aslında...

467 Okunma
 Oyunculuk yapmak için doğan isimlerden biri Nevra Serezli… Sıcak ve samimi. Bu röportajı kimi zaman gülerek kimi zaman da hüzünlenerek yaptığımızı söylemeliyim. Son yıllarda yer aldığı televizyon dizilerinde adını sıkça duyduğumuz, duygu yoğunluğu çok yüksek tiyatro oyunlarını canlandıran Nevra Hanım’la, 11 yıl aradan sonra Ağaçlar Ayakta Ölür ile tiyatroya geri dönüşünü ve 14 Şubat gününe özel, 45 yılı aşan evliliğini konuştuk.
 Metin Bey’le evliliğiniz, aşk, sevgi ve saygıya dayalıydı. Metin Bey, ailenizle tanışmaya bir gül ve bir gofretle gelmiş. O anınızı bir kez daha anlatabilir misiniz?
İnanır mısın hiç evlenme teklifi almadım. Biz “Hangi gün evlenelim?” diye muhabbete girdik. Dormen Tiyatrosu’nda evlenmiştik. Ekrem Bora ve Altan Erbulak nikâhımızın fotoğraflarını ve kamera görüntülerini çektiler. Metin beni istemeye tek bir gofret ve kırmızı bir gülle geldi. Bunu övünerek anlatmıyorum. Gençlerin kulağına küpe olsun istiyorum. Yani evlenirken demesinler, niye benim gümüş takımım yok, niye benim pırlanta yüzüğümün karatı şu kadar eksik diye. Mühim olan bunlar değil, evlendikten sonra nasıl devam edip, etmediği. Düğün bittiği an o gece unutuluyor zaten. Şimdi İnstagram çıktı, benim düğünüm kaç ‘like’ aldı, ona bakılıyor. Benim dönemimde sosyal medya yoktu ama “Bu oyun tuttu” diye çok güzel bir söz söylenmişti nikâhımızdan sonra. Evimin ilk masası, tiyatronun dekor masasıydı çünkü yemek masası alacak durumumuz yoktu. Haldun Dormen, Metin’e “Alın, götürün. Üzerine güzel bir örtü serin, işte size yemek masası.” demiş. Yıllarca o masayı kullandım. Metin gösterişlere, kalıplaşmalara önem veren bir insan değildi. Ben de “Boş ver, bir gofret ve bir tane de gül al, hem annemin gönlü olur hem de babamın.” dedim. Zaten babam böyle protokollere bakan bir insan değildi, ikisi de aynı kafaya sahiptiler. Metin geldi, usule uygun kahve pişirdim ama (gülerek) kahveye tuz koymadım. Babam, Metin’i görünce bayıldı, “Damat tamamdır!” dedi. Oğullarım da arada “Ya anne bir gofrete gittin” diye dalga geçerler hep.
...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz