Pantone’un 2021 renkleri belli oldu

1718 Okunma
 2020 yılı hepimiz için çok zor ve karmaşık bir şekilde sona ererken her yıl Aralık ayında gelecek senenin trend rengini açıklayan Pantone Renk Enstitüsü, tarihinde ikinci kez 2016 yılında olduğu gibi bir değil iki renk seçti. 2021 yılında yılı en iyi yansıtacak iki renk: Ultimate Grey (PANTONE 17-5104) ve Illuminating (PANTONE 13-0647).
 Bu iki renkten biri; iyimserlik ve canlılığı temsil eden aydınlatıcı, parlak, güneşli sarı; ve diğeri sakinlik, esneklik ve istikrar duygularını temsil eden gri. Pantone, iki renk tonunun ardındaki mantığın, hem 2020’nin ciddiyetini hem de daha iyi bir gelecek umudunu yansıtmak olduğunu söylüyor.
 Pantone Renk Enstitüsü müdürü Leatrice Eiseman, yaptığı açıklamada renkler için; İki bağımsız renk kombinasyonunun tasarımlarda ihtiyaç duyulan umut ve pozitifliğe hitap ettiğini belirtiyor. “Pratik ve kaya gibi sağlam ama aynı zamanda ısınan ve iyimser, bu bize esneklik ve umut veren bir renk kombinasyonu.” şeklinde ifade ediyor.
 Seçilen renklerden Ultimate Gray, kötümserliğin haberciliğini yapıyor gibi gözükse de aslında pes etmemeyi, azmetmeyi ve dirayetli olmayı simgelerken, Illuminating, sarının yumuşak bir tonu olarak her şeye rağmen var olan umudu ve mutluluğu simgeliyor. 2021 için yapılan bu renk seçimleri aslında karşımıza bir trendden çok, bir pazarlama mesajı olarak çıkıyor.
 Yaşadığımız zamanın ruhunu en doğru şekilde yansıtmak için her yıl farklı ülkelerin temsilcilerinden oluşan bir komite, psikoloji, sosyoloji ve ekonomi gibi bilim dallarının yardımıyla dünya insanlarının ihtiyaçları, psikolojik durumu, tüketim alışkanlıkları, sektörel eğilimler, güncel trendler gibi birçok faktörü dikkate alarak bir sonraki yılın rengini belirliyorlar. Bu doğrultuda Ultimate Gray ve Illuminating’i 2021 yılında modadan dekorasyona güzeylikten tasarıma kadar hayatımızın pek çok alanında görecek olup, bu iki rengin bir anda popülerleştiğine tanık olacağız. Geçtiğimiz sene yaşadığımız zorlu mücadeleyi ve umudu yansıtan bu iki renk, dilerim 2021 yılında hepimize sağlık ve mutluluk getirir!

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz