Paros’la Batı Karadeniz’in Renklerini Keşfettik

2463 Okunma

 Sonbaharın tüm güzellikleri ile bizleri sarıp sarmaladığı şu günlerde şehrin merkezinde bile doğayı hisseder olduk. Ağaçlardan düşen sarılı kırmızılı yapraklar, gün be gün değişen hava sıcaklığı zaman zaman soğuk esen rüzgarın yüzümüzü yalaması, mevsim dönüşümünün habercileri.

Zaman hızla akıp giderken, günlük koşuşturmalarımız devam ederken, iş, okul vs., etrafımızı kuşatan renklerin ne kadar fakındayız? İşte kendimi dergimiz Paros’un Batı Karadeniz gezisinde bulduğumda, bunu sorguladığım bir dönemdi. Kasım’ın ilk hafta sonunda düzenlenen gezi, katılımcılarına sonbaharın renklerini vadediyordu.

Hareket noktamız olan Şişli bölgesinden yola çıkarken gezi grubumuzdaki diğer yolcularla tanıştık. Tam 16 kişilik mini bir gruptuk. Uzman rehberimiz Murat Bey ile yola koyulduk. Tabii bilindiği üzere kısa süreli hafta sonu turlarında, genelde günün çok erken saatlerinde, hatta gün ağarmadan yola çıkılır ki hem zaman kazanılsın hem de büyük şehir trafiğinde doğabilecek sorunlar yaşanmasın. Bir New York benzeri şehrimiz İstanbul’da bu mümkün mü derseniz, sizlere “The city that never sleeps-hiç uyumayan şehir” söylemini hatırlatacağım.

Nispeten daha sakin seyreden trafiğin akışında bildik klasik noktalarda molalar alarak, artık şehir keşmekeşinden uzaklaştığımızı hissettik. Zaten sağımızda ve solumuzda uzanan tabiat ve hızla yükselen güneş, alışılmışın dışında farklı bir ambiansın habercileriydi.

Makalenin devamını okumak için Aralık 2018 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz