Roma’da büyük buluşma

95 Okunma
Roma’da, geçtiğimiz ay dünyanın dörtbir yanından gelen farklı inanç gruplarının ruhani liderlerinin yer aldığı uluslararası çapta bir konferans düzenlendi.

Katolik Dünyasının Ruhani Lideri Papa Francis’in ev sahipliğinde 6-7 Ekim tarihlerinde düzenlenen iki günlük konferans, Katolik Kilisesi’ne bağlı Sant’Egidio Topluluğu tarafından organize edildi.

 “İnsanlar Kardeşler Olarak, Yerkürenin Geleceği: Dinler ve Kültürler Diyalog İçerisinde” ana başlığıyla gerçekleşen toplantılara, Ekümenik Patrik Bartholomeos, Tüm Dünya Ermenileri Patriği Katolikos Karekin II, Batı Avrupa Katolikosluk Vekili ve Vatikan Nezdinde Ermeni Kilisesi’nin Daimi Temsilcisi Başepiskopos Khajak Barsamian, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak II, Tüm Ermeniler Katolik Patriği Başepiskopos Rafael Minasyan, Türkiye Katolik Ermenileri Önderi Başepiskpos Levon Zekiyan da olmak üzere Hristiyan dünyasından çok sayıda dini lider katıldı. Patrik Bartholomeos ve Katolikos Karekin II, toplantılar kapsamında birer konuşma yaptılar.

 Ekümenik Patrik Bartholomeos, Tüm Dünya Ermenileri Patriği Katolikos Karekin II ve Türkiye Ermenileri Patriği Sahak II, barışa adanan uluslararası çaptaki konferans vesilesiyle bulundukları Vatikan’da Papa Francis ile de bir araya geldi.

...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz