Sadece başarılı değil aynı zamanda mutlu bir şirket olmayı hedefledik

3483 Okunma
 Dünya çapındaki en iyi işverenleri belirleyen Great Place to Work Enstitüsü, 2020’nin en iyi işverenlerini açıkladı. Enstitü tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” araştırmasına bu yıl 200 şirket katıldı. Çalışan odaklı yönetim anlayışı ile yüksek kurum kültürüne sahip 51 şirket arasında Galata Taşımacılık da “En İyi İşveren 2020” unvanı ve ödülünü almaya hak kazandı.
 Galata Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Aram Kalenderoğlu, başarılı bir iş insanı olmanın yanı sıra, gönüllü olarak toplumun çeşitli kurumlarında da önemli hizmetler sunmuş bir kişilik. İstanbul Ticaret Odası’nda meslek odası görevi, Türkiye Alman Ticaret Odası ve Avusturya Liseliler Derneği’nde aktif üyelik, Gsyiad Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyeliği, iki dönem Şişli Spor Kulübü’nde yöneticilik gibi sayısız sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunan Aram Kalenderoğlu, uzun yıllardan beri -bir dönem başkanlık olmak üzere- Kalfayan Vakfı’nın yönetim kadrosunda yer almakta.
 Ara ve Nune adında 18 yaşında ikiz çocuk babası olan Aram Kalenderoğlu ile iş ve sosyal yaşamı hakkında gerçekleştirdiğimiz söyleşi sırasında, başarıya ulaşmak için dikkat edilmesi gereken öncelikler ve püf noktaları konusunda da tüyolar aldık.
 Öncelikle sizi daha iyi tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
misiniz? 1962’de İstanbul’da doğdum, Hintliyan İlkokulu ve Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra üniversite tahsilimi yapmak üzere Viyana’ya gittim. Viyana Teknik Üniversitesi bilişim ve veri teknolojileri bölümünü bitirdim. Gerek lise gerek üniversite çağlarımda sokakta kar temizlemek, sokak müzisyenliği, rehberlik gibi değişik işler yaptım ve sokakta çalıştığım dönemlerde dahi girişimcilik ruhu ile belki ilerde başka bir söyleşi konusu olabilecek ilginç deneyimler edindim.
1989 yılında İstanbul’a döndüm, gerçek anlamdaki ilk profesyonel işim olan 90% Alman sermayeli Balnak şirketinde işe başladım ve Uluslararası Taşımacılık sektörüne adım atmış oldum. Önceleri sadece karayolu ile Almanya’ya tekstil taşımacılığı yapan bir şirketti, 10 civarında çalışanı vardı. Zamanla şirketin her kademesinde yer aldım ve en son Genel Müdürlüğü’nü yaptığımda 200 çalışanı vardı ve sektörün en büyük şirketlerinden biri haline dönüşmüştü.  
...

Röportajın devamın dijital ya da basılı dergimizden okumaya devam edebilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz