Şampiyon fastPay Wildcats, LoL Dünya Şampiyonası’na gidiyor

757 Okunma
 2020 yılında 44 şampiyonluk ve kupa kazanarak “Kupa Canavarı” lakabını hak eden fastPay Wildcats, dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli, en değerli ve en pahalı liglerinden olan LoL’de Şampiyon oldu. fastPay Wildcats, 2021 yılının 36. kupasını ve şampiyonluğunu, 17 Nisan’da oynanan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi (VFŞL) final maçlarında, 1907 Fenerbahçe’yi 3-1 yenerek kazandı. Büyük Final’de büyük başarı sergileyen fastPay Wildcats, Türkiye’yi, İzlanda’da gerçekleşecek 2,5 milyon ABD Doları ödüllü LoL Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek.
 Yarı finalde Galatasaray’ı “reverse sweep” ile 2-0’dan 3-2 yenen fastPay Wildcats, finalde 1907 Fenerbahçe’yi 1-0’dan 3-1 yendi. Final serisinin MVP’si ise fastPay Wildcats üst koridoru olan “starscreen” Soner Kaya oldu.
 Offline (fiziksel) olarak Riot Games eSpor Sahnesi’nde oynanan fast- Pay Wildcats final maçlarını, Youtube ve Twitch’den toplam 853.000 kişinin izlemesiyle, LoL yayın izlenme anlamında önemli bir rekora imza atılmış oldu. Ayrıca geçtiğimiz ay, dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli oyunu olan League of Legends Türkiye Şampiyonlar Ligi’nde dağıtılan 2021 sezonunun en iyileri ödüllerinde, fastPay Wildcats VFŞL’de verilen 10 ödülden en iyi koç ekibi, en iyi üst koridor, en iyi ormancı, en iyi destek ve en çok gelişen oyuncu olmak üzere 5 ödül kazandı. 2 ödül Supermassive, 2 ödül Galatasaray ve 1 ödül Fenerbahçe’ye gitti.
 fastPay Wildcats’in kurucusu ve sahibi Orlando Carlo Calumeno, “476 profesyonel oyuncumuz, 33 oyunda yer alan 45 takımımız, 26 kişilik koç ve 16 kişilik teknik ekiplerimiz ve 3 oyun evlerimiz (gaming house), rekorlarımız, kupalarımız, ilklerimiz, kadın esporculara pozitif ayrımcılığımız ve sadece Türk esporcularımız ile dünyanın en büyük espor kulübü fastPay Wildcats’tir” diyerek takımıyla gurur duyduğunu belirtirken, dünyanın en büyük espor kulübünün, Türklerin sahip olduğu ve bünyesinde sadece Türk eSporcuların yer aldığı fastPay Wildcats olduğuna dikkat çekiyor.
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz