Sanatçılar, sağlık çalışanlarına eserleriyle teşekkür ediyor

1430 Okunma
 Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs’e karşı en büyük mücadeleyi kuşkusuz sağlık çalışanları veriyor. Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanında görev yapan doktorlar, hemşireler ve tüm sağlık personeli, gecesini gündüzüne katarak hayatın normale dönmesi için çaba gösteriyor.
 Halk da bu özverili çalışmalara duyarsız kalmıyor. Sağlık çalışanlarına bu süreçte dünyanın her köşesinde ve her kesimden destek yağdı ve yağmaya devam ediyor. Sağlık çalışanları için dayanışma programları art arda yayınlanıyor.
 Dünyanın dört bir yanında birçok sanatçı, sağlık çalışanlarına minnettarlıklarını dile getirmek için üretimler yapıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), uluslararası savunuculuk örgütü Global Citizen ile bir araya gelerek, süperstar, şarkıcı ve söz yazarı Lady Gaga’nın organizasyonuyla, dünyanın her yerindeki sağlık çalışanlarının ön saflarda salgına karşı sergiledikleri amansız mücadeleyi desteklemek için “Bir Dünya: Hep Birlikte Evde” adında özel bir televizyon ve yayın akışı başlattı.
 Lady Gaga, “Bu tarihi ve benzeri görülmemiş kültürel hareketin önemini vurgulamak istiyoruz. İnsan ruhunun gücünü kutlamak ve cesaretlendirmek istiyoruz” sözleriyle aktardı duygularını.
 gerçekleştirecek sanatçılar arasında; Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Green Day vokalisti Billie Joe Armstrong, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris ve Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan ve Stevie Wonder, yer alıyor.
...

Makalenin devamın dijital ya da basılı dergimizden okumaya devam edebilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz