“Terör Uygarlıkların Uyumunu Engelleyemeyecektir"

2109 Okunma
 Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde 15 Mart’ta iki camiye Cuma Namazı sırasında yapılan silahlı saldırı büyük infial yarattı. Ölen kişi sayısının 50 olduğu ve hayatını kaybedenler içinde çocukların da bulunduğu saldırının ardından, Türkiye’den ve dünyadan eylemi kınayan açıklamalar art arda geldi.
 Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan da yayımladığı bir mesajla saldırıyı kınadı. Her türlü teröre karşı uluslararası mücadelenin elzem olduğunun kaydedildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dünya bu sabah Yeni Zelanda’da yaşanan elim terör saldırısının sarsıntısı ile güne başlamıştır. İki farklı cami üzerine ateş açılması sonucunda 49 kişinin yaşamını yitirdiği bu elim saldırıyı en şiddetli biçimde kınamaktayız.
  Cuma namazı sırasında meydana gelen bu menfur saldırı, insanlıktan nasibini alamamış, eli kanlı canilerin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.    Müminlerin maruz kaldığı bu saldırı ülkemizde de büyük ve haklı bir infialle karşılanmıştır. Dini, milliyeti ve hiçbir aidiyeti olmadığı her fırsatta dile getirilen terör bugün insanlık âleminin en büyük tehdididir.
 Ne yazık ki terör saldırılarının çoğu din adına gerçekleştirilmektedir. Barış ve sevgi tüm dinlerin ortak mesajıyken, caniler ibadet halindeki insanların üzerine ateş açabilecek kadar ileri gitme cüretini sergileyebilmiştir.
 Dünyanın çeşitli yerlerinde son yıllarda yaşanan elim terör vakaları sürekli olarak Türkiyemizin bu konudaki tavrının doğruluğunu ve sağlıklılığını teyit etmektedir. Ülkemiz, kardeşlik ortamı ve vicdan özgürlüğü gelenekleriyle tüm dünya için güzel bir örnektir. Teröre karşı topyekün ve istisnasız bir uluslararası mücadele elzemdir, vazgeçilmezdir.
 Din adına can almak kimsenin haddi değildir. Caniler ilahi adalet önünde mutlaka hesap verecektir. İnsanlık, eminiz ki son kertede hoşgörüyü ve kardeşliği, bir arada yaşamanın güzelliklerini, ortak bir irade sergileyerek kanlı teröristlere karşı savunabilecektir. Terör uygarlıkların uyumunu engelleyemeyecektir.
 Bu vesileyle Yeni Zelanda’daki terör saldırısında yaşamını yitirenler için Yüce Allah’tan rahmet niyaz eder, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Yaralıların da şifa bulabilmesi için duacıyız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Nisan 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz