Tıbrevank Vakfı Başkanı Prof. Dr. Toros Alcan

942 Okunma
 Yıllardır yapılamayan cemaat vakıfları seçimleri nedeniyle sıkıntı yaşayan azınlık toplumların yorgun düşen yöneticileri iyiden iyiye motivasyon kaybı yaşarken, memnun olmadıkları idarecileri değiştiremeyen halkın da morali iyice bozuldu. Sürüncemede kalan vakıf yönetim kurulları seçimlerinin yapılabilmesi için bir araya gelerek çalışma başlatan Ermeni toplumunun dört merkezi cemaat vakfının, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne 2021’in Ağustos ayında gönderdiği seçim talebini ileten yazısına, geçtiğimiz Eylül ayında gelen cevap; “seçim yönetmeliğinin hazırlanmakta olduğu, gerekirse veya arzu edilirse yönetim kurullarının eksik üyelikleri için mevcut yönetim kurulunca atama yapılabileceği” yönünde olmuştu.
 Tıbrevank Vakfı Yönetimi de bu doğrultuda yazılı bir basın açıklaması yaparak, kanunlara ve geleneklere aykırı olduğundan bu öneriyi kabul etmediklerini ve çalışmalarını gerek hukuken gerekse müzakereler yoluyla sürdürme kararı aldıklarını bildirmişti.
 Akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir görüşme yapan Tıbrevank Vakfı Başkanı Prof. Dr. Toros Alcan, merak ettiğimiz soruları samimiyetle cevaplayarak, konuyla ilgili aydınlatıcı noktalara değindi.

 İçişleri Bakanı ile görüşmenizde nasıl bir intiba edindiniz?
Sayın Bakan bizleri içtenlikle karşıladı ve bizlere bir saatini ayırdı. Görüşme samimi bir havada gerçekleşti. Bu vesileyle kendisine bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim…

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz