Tokatlıyan yenilendi sıra Lusavoriçyan’da

1206 Okunma
 Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve özellikle Tokatlıyan İş Hanı, Esayan Lisesi ve Üç Horan Ermeni Kilisesi çevresinde yoğunlaşan yenileme çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. 2021’in son aylarında, vakfa ait Elmadağ Lusavoriçyan Okulu’nun bakımsızlıktan harap bir halde olan binası da restorasyon projesi kapsamına alınarak çalışma başlatıldı.
 Paros’a bilgi veren Üç Horan Vakfı Başkanı Av. Simon Çekem, Tokatlıyan’ın dış cephesinde yürütülen çalışmaların tamamlandığını, şimdilerde iç mekanda oluşturulacak sinema, tiyatro salonları ve sanal ofis için faaliyetlerin sürdüğünü söyledi.
 Yarısı mermer yarısı Malta taşı ile inşa edilmiş olan dış cephe temizlendikten sonra turistlerin binaya özel ilgi gösterdiğine dikkat çeken Başkan Çekem, memnuniyetini şöyle dile getiriyor:
 “Çalışmalarımızı özenerek yaptık ve son derece olumlu sonuç aldık, gerçekten çok güzel oldu. Turistler fotoğrafını çekiyor, beğeni ile seyrediyorlar. Rehberlerle konuştum, ilk defa bu sene şehir turlarının tanıtım programına almışlar Tokatlıyan’ı. Eskiden böyle bir ilgi yoktu, şimdi çok hoş oldu, bu da bizi mutlu ediyor.”
 TOKATLIYAN’A SİNEMA, TİYATRO VE SANAL OFİS
Tokatlıyan’ın birinci katına 60 kişilik bir sinema salonu ile 40 kişili bir tiyatro salonunu oluşturma çalışmaları ise devam ediyor. Başkan Çekem, bu mekanları kiraya vereceklerini, etkinliklere de ev sahipliği yapacaklarını söylüyor. Üstünde çalıştıkları diğer bir proje ise Tokatlıyan Pasajı girişini bir gümüş merkezine dönüştürmek. Bu manada gümüşçülerle görüşmeler yaptığını söyleyen Çekem, en üst katı da sanal ofise hazır hale getirip kiralayacaklarını belirtiyor: “Beyoğlu’nda ofis faslı bitti artık. Resmi kurum pek kalmadı, daha ziyade eğlence sektörü ağır basıyor. Ancak sanal ofise karşı önemli bir talep var.”
...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz