Yeni dönem, yeni karmaşalar

1546 Okunma
 Gene kafaların karışık olduğu bir ayı geride bıraktık. Sanki her konuda bir belirsizlik, her dokunduğumuz insanda bir mutsuzluk ve daha neler neler var. Ufak başlıklarla konulara başlayalım!

 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
Tabii ki ilk başlığım bu konu ile ilgili. Uzaktan Türkiye gündemini izlemek daha zor oluyor ama dışında da kalamıyoruz. Yeni yıl ile beraber gelen kayyum rektör uygulaması herkeste bir şok etkisi yarattı. Boğaziçi mezunları, öğrencileri ve akademisyenleri duruma karşı tepkilerini göstermeye devam ediyor. Talepleri çok da garip değil, seçimle gelecek bir rektör istiyorlar. Üniversitenin bir tarihi var ve bu tarihe sahip çıkmak herkesin görevi. Umarım geri adım atılır ve üniversite içinde huzur sağlanır. Tüm bu gelişmeler ise endişe verici.

 AŞI
Covid-19 virüsüne karşı savaşı kazanmanın yolu aşı olmak. Onaylanan birçok başka aşı varken Türkiye’nin bu alternatifleri tartışmıyor olması şaşırtıcı. Çin’den gelen aşı ile ilgili belirsizlikler de devam ediyor. Belki siz bu satırları okurken son faz çalışma sonuçları belli olmuş olur. Sağlık çalışanları ve daha niceleri bu aşıyı olmaya başladı bile. Umarım aşının koruyuculuğu bir an önce tasdiklenir ve herkes huzur içinde aşısını olabilir. İnsanların en azından birkaç seçeneği olması gerekir, tek tip aşıyı dayatmanın da çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Süreci takip etmeye devam ediyoruz.
...
Makalenin devamını dijital ve basılı dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz