Çocuk Psikolojisi-Ebeveynlik

Bilinçli internet

Siz her boş anınızda telefonlarınıza sarılıyor, her özel detayı kameraya kaydetmeye çalışıp asıl anları ıskalıyorken, çocuklarınızı boş vakitlerinde kitap okumadıkları için uyarmak çok gerçekçi olmayacaktır.
Çocuk Psikolojisi-Ebeveynlik

Zor anlarda çocuğunuzla kalabilmek

Duygu yansıtma, çocuğun istemediğiniz, yanlış bulduğunuz davranışını desteklemek değildir. Yapılan eylem ne kadar rahatsız edici olursa olsun çocuğun orada yaşadığı duyguyu ayarlamakta zorlandığını hep akılda tutmak gerekir.
Çocuk Psikolojisi-Ebeveynlik

Filial Terapi

Filial Terapi ebeveynleri çocukları ile Çocuk Merkezli Oyun Terapisi yürütmeleri konusunda eğitmeyi ve onlara bu seanslar sırasında rehberlik etmeyi amaçlayan yapılandırılmış, kısa süreli ve etkinliği kırktan fazla araştırmayla kanıtlanmış bir oyu
Çocuk Psikolojisi-Ebeveynlik

Çocuk ve Yalan

Çocuklar haksızlığa uğradıklarını hissettiklerinde, yaptıkları davranışı savunacak bir açıklama bulamadıklarında ve en önemlisi eylemleri neticesinde aşırı ağır yaptırımlar uygulandığında yalana başvururlar.
Çocuk Psikolojisi-Ebeveynlik

Takıntı Hastalığı

Kişinin elinde olmadan aklına gelen, doğru olmadığını, mantıksız olduğunu bilse dahi durduramadığı onu rahatsız eden düşünce, imge veya görüntülere obsesyon adı verilir.